Występ dziecięcego zespołu „Teroczka” w Bartnem

Wczoraj o godz. 15.00 wystąpił w Bartnem dziecięcy zespół „Teroczka”

Łemkowski zespół muzyczny TEROCZKA działa przy Stowarzyszeniu Ruska Bursa w Gorlicach. Założony w 2010 roku przez Andrzeja i Halinę Małeckich. Na początku były to dzieci i młodzież, które razem z zespołem dorastały (i niektórzy już dorośli) ucząc się łemkowskich pieśni (ludowych i autorskich), języka i kultury. Prowadzone zajęcia zawierają elementy nauki śpiewu, rytmiki, tańca, plastyki, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię, spotkania te służą również integracji. Zespół koncertował m.in. na Łemkowskiej Watrze w Michałowie (woj. Dolnośląskie), „Od Rusal do Jana” w Zyndranowej, Biennele Kultury Łemkowskiej/Rusińskiej w Krynicy, Teatrze Słowackiego w Krakowie, Katowicach, Svidniku; przede wszystkim uświetnia imprezy Ruskiej Bursy w Gorlicach. Kierownik artystyczny: 2010- wrzesień 2011 – Andrzej Małecki, wrzesień 2011-2012 – Susanna Jara, 2013 – Sławomir Trochanowski, 2014 do teraz – Andrzej Trochanowski.

za https://www.stowarzyszenielemkow.pl/web/pl/teroczka

brak komentarzy

Zostaw komentarz